Príbeh vnučky


Janka :
Možno to bude znieť neuveriteľne, ale moju 70r. babku Annu, som spoznala a prvýkrát navštívila až vo svojich 28r. Každý okamih s ňou od roku 2014 je pre mňa veľká inšpirácia. Vždy mi takáto babka chýbala. Spoznala som vďaka nej svet seniorov, ktorý je často smutný a opustený. Čo ma veľmi teší, že moja mama, našla opäť cestu k svojej mame. Projekt VNUČKA.SK je prirodzeným pokračovaním môjho príbehu, v ktorom chcem zo seba dať to najlepšie.
Nicole :
Keď som prišla na svet, z otcovej strany babka už nežila a dedka si nepamätám, lebo odišiel za ňou keď som mala 3 roky. Rodičov mojej mamy teda dedka a babku som spoznala osobne až v mojej dospelosti. V roku 2016 som ukončila VŠ odbor sociálna práca a projekt VNUČKA.SK je pre mňa veľkou výzvou a školou zároveň, ako urobiť svet krajším tam, kde z rôznych dôvodov nemôžu byť rodinní príslušníci so svojim blízkymi.

Inšpirácia byť prínosom pre osamelých seniorov prišla v auguste 2016 pri varení gulášu na malej rodinnej besiedke u babky Anky. Bol tam aj osamelo žijúci dedko Tibor, ktorý celé dni tvoril a vytvoril najkrajšiu záhradku kvetov, stromov široko ďaleko v okolí. Môj prvý „adoptovaný“ dedko Tibor mi bol priam ako vlastný dedko celé 2 roky, rada som sa s ním rozprávala o živote. Týždeň po stretnutí pri guláši, odišiel dedko Tibor vo veku 76r. navždy. S babkou Ankou sme začali navštevovať jej kamarátky, ktoré z rôznych dôvodov nemali veľký kontakt s okolím …
Do príbehu vstupuje kamarátka Nika, s ktorou som založila občianske združenie a s ktorou sme realizovali aj detské tábory hradené sponzormi pre deti zo sociálne slabých rodín či detských domovov a začali sme podporovať aj útulky pre zvieratá.
Projekt VNUČKA.sk ktorý vytvára RODINU pre osamelých seniorov, imobilných ľudí, či pacientov pripútaných na lôžko, vznikol v roku 2017 vďaka rovnakému myšlienkovému naladeniu, podobným skúsenostiam a prirodzenej potrebe byť prospešná

V januári 2019 sme získali najprestížnejšie ocenenie za ľudské snaženie v našej krajina – Krištáľové krídlo 2018 v kategórii filantropia – ĎAKUJEME.Kde sa žije seniorom najlepšie ?

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Referencie =>