Buďte radi, že starnete. Nie každému je v dnešnej dobe dopriate zostarnúť. Snáď už čoskoro sa budeme môcť nielen objať, stretávať, tráviť spolu čas … ❤😇 tak, ako pri natáčaní Reflexu o činnosti nášho sociálneho projektu Vnučka. Ako to vidíte priatelia?

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Radosť z obdarovania osamelých seniorov je neopísateľná. Mnohí nedostali dlhý čas ani pohľadnicu, nieto ešte darček. Bez slzičiek dojatia to v týchto chvíľach nejde. Tento rok nie jedno ako minulý rok, ale DVE plné autá prišli s nákladom vianočných darčekov. Jedno od Ministerstva vnútra SR, kde zamestnanci pre náš projekt Vnučka.sk vlastnoručne zabalili plné auto darčekov, ktoré nám priviezla zamestnankyňa úžasná Ines Ille, inak pomáhajúca nášmu projektu po celý rok. Druhé auto ako súkromná aktivita skvelej Alexandry Nikovej, ktorá so svojimi priateľmi vyzbierala a zabalila darčeky pre seniorov z projektu Vnučka.sk, ako som sa dozvedela, niektoré balíky obsahovali aj list pre neznámu babičku / deduška, ktorí sa rozhodli pri Štedrovečernom stole odpísať a poďakovať …

Ďakujem za všetkých seniorov, ktorí budú vďaka Vám mať krajšie Vianoce. Posledné darčeky roznášame ešte aj na Štedrý deň, žiaľ vo väčšine prípadov sme nútení odovzdať tento náklad ľudského dobra, štedrosti a lásky k človeku bezkontaktne, aby sme seniorov zbytočne nevystavovali riziku korona vírusu. Tak Šťastné a Veselé priatelia, som dojatá.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Stôl sme s Dankou priviezli, zmontovali a už na ňom pijeme s babičkou kávičku 💪🙂 a tešíme sa, že bude na Vianoce naložený dobrotami, aké vie upiecť len Elenka. Krásne Vianoce! 😍

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

NIELEN MEDZI MLADÝMI, ALE MEDZI VŠETKÝMI VEKOVÝMI GENERÁCIAMI JE VEĽA ĽUDSKÝCH POKLADOV

Dobrozdanie knihy, ktorá ťa prenesie do sveta bez pozlátky
Napísal : PaedDr. Ľuboš Ďurdiak, PhD., AFIAP
autor a konzultant v oblasti psychológie a osobnostného rozvoja
www.DiscoveryTrend.eu

O čom sa dá málokde dočítať, môžeš nájsť v knižke od Janky Danišovej. Téma, ktorá sa ťa možno netýka ešte dnes, ale určite sa ťa dotkne zajtra. Lebo každý raz zostarne. Aj keď mnohí mladí už starými sú – lebo staroba a mladosť neraz odrazom duše býva.

Vážnu a náročnú tému autorka podala veľmi pútavou, miestami až humornou formou. Keď sa začítaš, vyše 220 strán prečítaš na dúšok. A pravdepodobne sa k nej znova vrátiš, aby sa ti pripomenuli cenné myšlienky a ponaučenia zo života.

Podľa autorky dnes žijeme v hedonistickej a až “nátlakovej” klíme, v ktorej sa celosvetovo pretláča idea, že všetko je možné kúpiť si, zaplatiť a každý sa musí snažiť o vonkajšiu dokonalosť. Upozorňuje, že v takejto konzumnej dobe sú na okraj vytesňované skutočné hodnoty, medzi nimi aj téma staroby a starých ľudí. To aj napriek tomu, že v mnohých krajinách počet seniorov už prevyšuje počet detí a podľa odhadov v nasledujúcom polstoročí sa počet ľudí nad 65 rokov zdvojnásobí a počet detí klesne o jednu tretinu. Týka sa to aj Slovenska.

Vďaka vlastnej bolestnej životnej skúsenosti Janka načrela do studnice poznania a ponaučení vo svojom živote. Zároveň pozorne vníma svety mladých a starých, v ktorých sú ďalšie životné múdrosti. O všetko sa v tejto knihe chce podeliť s tebou – aby si mohol obohatiť svoju studnicu poznania už teraz a nie až keď budeš starý a zostaneš opustený a sám.

Prostredníctvom tejto knihy sa snaží ukázať cestu, ako spoznáš svoju budúcnosť a to, aká bude tvoja staroba. Na svoju budúcnosť totiž vplývaš tým, aké hodnoty žiješ a ukazuješ deťom a mladým už dnes. Kniha je akýmsi zrkadlom, aby si aj ty mohol vidieť svoje činy oveľa skôr, ako vytvoria prekážky, ktoré ťa zastavia v napredovaní a v spokojnom žití s ostatnými.

Janka v knihe rozpovedala veľa životných príbehov, vrátane toho svojho. Nabáda v nich k pocitu súdržnosti a zodpovednosti pri udržiavaní a budovaní rodinných a akýchkoľvek iných vzťahov. Je presvedčená, že keď dávaš, budeš prijímať viac, ako si myslíš. Upozorňuje aj na to, že ak sa snažíš ovládať iných a manipulatívne im chceš určovať smer ich života, nikdy nevyhráš. V takých vzťahoch zavládne posadnutosť, chýba vnútorný pokoj a nakoniec všetci zostanú porazení – vrátane teba.

Príčiny osamelosti, smútku a straty záujmu o všetko, súvisia podľa autorky s tvojím životným štýlom. Sebectvo v tebe chce, aby si mal stále viac a obetoval tomu čokoľvek – po prerušení vzťahových línií však šanca na zmenu už nemusí prísť.

V jednotlivých životných situáciách, ktoré zažila s mnohými seniornými ľuďmi, budeš vidieť jej očami, v čom vidí dobrotu, láskavosť, ako napĺňajúce môže byť pozorné počúvanie, neodcudzovanie druhého a schopnosť tešiť sa aj z maličkostí.

A že aj na maličkostiach záleží, zistíš z jej rozprávania veľmi skoro. Mnohí zo seniorov by vrátili čas, keby to bolo možné, len kvôli jedinému okamihu. Okamihu, ktorý znamenal zlom v ich živote a ovplyvnil tok ich života na dlhé roky alebo neodvratne.

I keď je kniha najmä opisom vzťahov a života ľudí v seniornom veku, autorka apeluje aj na mladých. V praxi sa jej darí spájať rôzne generácie a ako sama píše, neraz bola energia v takýchto skupinách taká silná, že ju bolo cítiť snáď vo všetkých galaxiách. A keby aj nie, tak účastníci rôznych spoločných aktivít získavali zážitky, ktoré im potom dodávali energiu po celé ďalšie roky. Aj preto služba pre iných podľa autorky skrýva v sebe hlboký zmysel.

Sama ide príkladom a ukazuje ľuďom jeden zo spôsobov, ako je možné zblížiť ľudí rôznych generácií navzájom. Založila projekt VNUČKA.sk, pod ktorým združuje a organizuje mnoho aktivít. V jednoduchosti je krása, sa vraví. A inak to nie je ani v tomto prípade.

Odhodlanie a iniciatíva Janky pretavené do reálneho života upútali pozornosť aj samotné ministerstvo. Štátny tajomník sa prišiel osobne pozrieť a pozhovárať so seniormi, ktorí spolu s Jankou podnikli už veľa príkladného a podnetného.

V knihe sa dozvieš oveľa viac, aj to, že Janka nakoniec so svojím projektom získala od ministerstva ocenenie Sociálny čin roka 2018 a neskôr bola nominovaná medzi osobnosti, ktoré prispeli k rozvoju občianskej spoločnosti niečím výnimočným. A začiatkom roka 2019 boka autorka tejto knihy ocenená spolu so svojím projektom Vnučka.sk prestížnym Krištáľovým krídlom za filantropiu.

Jej aktivity teda nezostali nepovšimnuté. Práve cez ne sa v tomto projekte snaží zmeniť spoločenskú klímu, aby sa seniorom venovala väčšia pozornosť a aby generácia mladých a tých skôr narodených nezostávali každý na inom brehu rieky. Nejde pri tom o klasické opatrovateľstvo, kde sa poskytuje úplne iná starostlivosť starým a chorým ľuďom, ale to pochopíš z obsahu celej knihy a z každého príbehu veľmi rýchlo aj ty sám.

Janka sa v knihe nevyhýba ani téme smrti, celému kolobehu života. Krásnym spôsobom slovami bývalej učiteľky poukazuje aj na to, že hoci domovy pre seniorov sú mnohokrát nepostrádateľné a dokážu zabezpečiť istú kvalitu starostlivosti o starých ľudí, je to miesto, kde býva asi najviac vyplakaných vankúšov…

Čítaním riadkov v tejto knihe sa jednoducho prenesieš do sveta bez pozlátky, zistíš však, že veľakrát aj na prvý pohľad v bezútešnej situácii sa dá nájsť mnoho nádeje a radosti. Naučíš sa vidieť svet inak. S empatiou a porozumením tomu, prečo a ako je možné, že dávanie správnym spôsobom môže obohatiť všetkých zúčastnených a nikto neodíde naprázdno.

Ak sa rozhodneš prečítať si túto knihu, spoznáš osudy mnohých ľudí, vrátane toho Jankinho. Ja som cez túto knihu a jej riadky (aj medzi nimi) spoznal Janku ako človeka, ktorý napriek mnohým významným oceneniami netúži po nich ako hlavnom cieli jej snaženia.

Spoznal som v nej osobu, ktorá je navonok silná a odvážna, no vo svojom vnútri krehká a zraniteľná. Osobu, ktorá dokáže cielene viesť, no zároveň sa rada viesť aj necháva. Nie však bezhlavo, ale s citom, pochopením a múdrosťou, ktorá nepozná hranice, napriek plynúcemu času, alebo hlbokým vráskam na tvári.

Každý človek má v sebe diamant, ktorý sa postupne obrúsi. Niektorý harmonicky a do čírej podoby. Takýto drahokam potom žiari aj vôkol seba. Nie preto, aby ohúril. Ale preto, aby zušľachtil.

Mnohí ho majú v sebe a ani o tom nevedia. Janka je jednou z tých, ktorá toto svetlo v druhých hľadá a keď ho nachádza, ukáže im ich nádheru. Nádheru, ktorá obohatí oboch. O lásku a radosť zo stretnutia.

Jankina kniha je výpoveďou o tom, že nielen medzi mladými navzájom, ale medzi všetkými vekovými generáciami je veľa takýchto pokladov, ktoré čakajú na svoje objavenie. Mnohokrát stačí zotrieť len jemnú vrstvu prachu, ktorú tam mohol zanechať smútok či žiaľ z opustenosti a samoty.

PaedDr. Ľuboš Ďurdiak, PhD., AFIAP
autor a konzultant v oblasti psychológie a osobnostného rozvoja
www.DiscoveryTrend.eu

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...


Priatelia, priaznivci, snažíme sa v tejto ťažkej dobe ako len vládzeme … Zohnali sme rúška, dezinfekciu, nakupujeme starkým, veľa si telefonujeme, prevážame ak je treba, chránime ich a a kopec iných činností, často aj za vlastné peniaze. Ak Vám to situácia dovoľuje, podporte nás podľa možností 3 eurami, / ak Vám to nebude veľa, aj pravidelne /, veľmi nám to pomôže!
Variabilný symbol môžete uviesť 333 a číslo účtu nášho OZ je SK8383300000002401332830 FIO BANKA
Ďakujeme!
Veď jedného dňa zostarneme všetci, ak budeme mať to šťastie!
Poznámka : Nejedná sa o finančnú zbierku, ale o možnosť propagácie aktivít občianskeho združenia.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Od roku 2018 patrím do veľkej rodiny ocenených osobností prestížnym Krištáľovým krídlom a som na to nesmierne hrdá. Pozvanie od pani Márie Vaškovičovej – autorky tohoto najprestížnejšieho spoločenského podujatia v našej krajine, zúčastniť sa neformálneho piatkového stretnutia v príjemnom prostredí Piešťanského HS centrum, sa neodmieta. Ďakujem za nádherne strávený deň, neskutočne som si oddýchla a stretla opäť mnoho priateľov s ktorými sme sa dlho nevideli. Dokonca som sa ocitla na palube takmer 6 metrov dlhého a 8 valcového Cadillacu z roku 1951, v ktorom sme ponaháňali vietor vo vlasoch so sympatickým Jankom Horňákom – majiteľom burácajúceho motora „pravej ameriky“, nad ktorým je obývačka na kolesách. Zážitok z jazdy sa slovami vyjadriť nedá a varujem všetkých – je to prudko návykové! 😉

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Sľuby sa majú plniť.🤝
Jeden z nich som dala začiatkom roku 2020, ale korona pandémia nám zahatala plány – zobrať seniorky na vytúžený výlet do Oponického kaštiela. Nachádza sa tu snáď najväčšia knižnica široko ďaleko. Až teraz koncom leta, som s radosťou splnila mojim akčným seniorkám sľub! Celú knižnicu sme mali iba pre seba. 😇
A pridala som ešte malé prekvapenie cestou domov, ktoré síce vyžadovalo miernu prechádzku do kopčeka, ale stálo to za to, veď pozrite vo videjku na tú krásu Brodzianskeho letohrádku, majestátne stojaceho nad Brodzianskym parčíkom.
Ak sa Vám páčia naše dobrovoľnícke aktivity so seniormi, mrknite aj sem http://www.vnucka.sk/index.php/podpora/

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Veľké ĎAKUJEME nadácii HENKEL a Centrum pre filantropiu za podporu nášho občianskeho združenia sumou 350,- €, čo nám umožnilo zakúpiť ochranné rúška, dezinfekciu, rukavice, utierky a prispieť tak k ochrane nielen nás všetkých, ale aj tých najzraniteľnejších – seniorov.

Vďaka tejto podpore a nákupu sa nám podarilo rovnako zabezpečiť vitamínové doplnky, ktoré určite dobre padnú na zdravie u našich babičiek.

ĎAKUJEME !

“ Bože môj, ako sa ten svet zmenil, krásny výlet Janinka! „
Moja obľúbenkyňa 86r. Majka s dobrodružným srdiečkom, rada poznáva miesta, ktoré za jej čias neexistovali. Po návšteve špecialistu lekára, sme v obchodnom centre v Nitre nakukli aj do knižného Martinusu a hrdo sa odfotili s mojou knihou, Majkin maškrtný jazýček ochutnal kung pao, cvakli sme si zrkadlové neodmysliteľné výťahové selfíčko na pamiatku a po ceste domov ako pravé cestovateľky doplnili energiu automatovou kávou, ktorá mala vraj najväčšiu penu, akú doteraz videla.
Zoberte svojich či cudzích starkých na výlet aj Vy, nikdy neviete, či ešte tú možnosť dostanete, keď si konečne urobíte čas …

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Ešte sú medzi nami. Našťastie. Je ich málo, ale sú … Ľudia s láskavým srdcom, ochotní nezištne pomôcť vďaka svojmu vlastnému úspechu.
Pred časom sa nám neopraviteľne pokazil počítač, ktorý sme používali aj na zasväcovanie seniorov do tajov internetu, sociálnych sietí a odvracali tak od nich desivú osamelosť, nech sú v spojení so svetom aspoň takto virtuálne. Korona pandémia nás všetkých zatvára medzi štyri steny, dobre padne vidieť ľudskú tvár, počuť príjemný hlas rodiny, kamaráta/ky, hoci aj cez internet. Seniori veru už objavili čaro facebooku, skypovania, či iných internetových aktivít a pomáha im to uniknúť zo šedých rovnako plynúcich depresívnych dní. Oslovili sme nesmelo veľkých „hráčov“ predajcov elektroniky s prosbou … Mnohí nezareagovali vôbec, niektorí nasľubovali hory doly, veď sľubom neurazíš a zrazu blesk z jasného neba! Po krátkom vyspovedaní a vysvetlení na aký účel to potrebujeme, prišla „stuhou previazaná“ škatuľka! Veru, tešila som sa ako tá Bambuľka z populárneho detského filmu. Prvé riadky z nového počítača smerujú práve sem – poďakovať sa. Spoločnosti Euronics TPD a pánovi Františkovi Majtánovi ml. A mimochodom, táto firma www.tpd.sk ma skvelý sortiment, ešte lepšie ceny a dokonalý servis! A je naša domáca, slovenská už 33 rokov. Presne tak dlho, ako som na svete. Tak nech sa darí týmto anjelom na poli biznisu!

A srdečne ĎAKUJEME za skvelý počítač!

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Ďakujem za podnetné otázky redaktorovi Martinovi Harvanovi, bolo mi veľkým potešením. Kliknite na obrázok a prečítajte si …

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

… a ešte lepší pocit na srdci 😇

venujte nám priatelia 2% z dane za rok 2019, ktoré Vás nič nestoja, pomôžete tak ďaľším 20 osamelým seniorom v tomto roku nájsť svoj kúsok šťastia cez jedinečný sociálny projekt www.vnucka.sk ktorý vytvára RODINU pre osamelých seniorov a je ich stále viac …
Všetky služby pre seniorov sú bezplatné a vždy budú.
❤️❤️❤️ rada sa poďakujem originálnou populárnou knihou Profesionálna vnučka aj s osobným venovaním od prvej a jedinej slovenskej vnučky Janky. 🌞Tlačivo s údajmi o našom občianskom združení pre zamestnancov je k dispozícii nižšie, ak ste podnikateľ/firma a chcete nám poukázať 2%, stačia Vám do vyhlásenia k daňovému priznaniu vyplniť údaje o našom občianskom združení z tohoto tlačiva, alebo tu sú naše údaje :občianske združenie
IČO : 50094238
Stratégie pomoci o.z
Záfortňa 579/11
957 01 Bánovce nad Bebravou
číslo účtu : SK8383300000002401332830
P.S odporučte nás priateľom, známym, zdieľajte … 🥰

tlačivo :
http://www.vnucka.sk/wp-content/uploads/2020/01/vyhlasenie-o-poukazani-dane-2percenta-za2019.pdf

Pre lásku môže človek zomrieť.
V duši. Kým odíde z tohoto sveta fyzicky, môže prejsť veľa rokov. A predsa nemusí stihnúť napraviť všetko, čo by chcel. Čo sa deje potom, nielen v životoch potomkov?
Smutný fragment príbehu zmareného ľudského bytia a šťastia. Príbeh bez konca, v ktorom prehrali všetci a na odpustenie nezostal čas ani vôla. Aj také sú príbehy ľudí okolo nás. So seniorkami si rady čítame nahlas. Dlhé hodiny rozoberáme príbehy rovesníčok a rovesníkov. Čo ma teší najviac, aj vďaka knihe Profesionálna vnučka sa chcú spoznať navzájom, podeliť sa o kúsok šťastia, života či spomienok … ❤️❤️❤️
Ako ste na tom Vy priatelia, viete kam smeruje Váš život ? 😇

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Emócie, šoky radosti, aj slzičky dojatia sprevádzali moje cesty od Mikuláša do Vianoc … vďaka úžasným zamestnancom Ministerstva vnútra, ktoré podporilo Vnučku 😇 darčekmi pre seniorov. ❤️❤️❤️ Vďaka pán učiteľ Motús, za nádherné obrazy pre skrášlenie príbytkov seniorov. Vďaka pani riaditeľka Martuška s Veronikou za príkladnú a obetavú starostlivosť o starkých. Vďaka seniorky Anka, Elenka, Martuška … za Vašu pomoc v projekte Vnučka 🌞
Byť poslom radosti a dobrého srdca, ktorého kúsok ste mnohí darovali nielen na Vianoce, je neopisateľný pocit, za ktorý som nesmierne vďačná. Tak teda krásne Vianoce a ešte krajší Nový rok! 🙂

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Rovnako skvelé ako knižka Profesionálna vnučka, v ktorej nájdete veľa životnej pravdy, myšlienky nad ktorými budete dlho premýšľať, veselé príbehy ale aj návody na to, ako neuviaznuť v PASCI OSAMELOSTI…

Nikto z nás predsa netúži žiť, ani zostarnúť sám…💔💔💔
Anka s Elenkou si návštevu populárnej televízie Markíza užili, spoznali naživo obľúbených moderátorov a ja som rada, že som opäť seniorkám spríjemnila deň
Záznam relácie 17.12.2019
https://videoarchiv.markiza.sk/video/telerano/epizoda/26240-telerano

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Mikulášske úsmevy a prekvapenia od srdca ❤️ k srdcu ❤️ vďaka skvelým zamestnancom Ministerstva vnútra SR.
Dávať je viac ako brať 👍😇😉

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Obehali, vyzbierali, nakúpili, doviezli. Keď som uvidela plné auto vianočných balíkov pre mojich deduškov a babičky, chvíľu som nebola schopná nič povedať. 😇
Príjemné mladé dámy z Ministerstva vnútra Slovenskej republiky a ich kolegyne, kolegovia si povedali, že spríjemnia neznámym seniorom Vianoce! Babku Anku sme menovali veliteľkou operácie “ spravodlivo rozdeliť “ a už od zajtra štartujeme s týmto nákladom šľachetnej ľudskej pomoci a radosti za tými, ktorí ani netušia, že niekde ďaleko v Bratislave sa niekto rozhodol poslať nielen darčeky, ale hlavne VEĽKÉ SRDCE. ❤️❤️❤️

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Na predvianočnom bazáriku ručnej tvorby, v miestnom centre sociálnych služieb Archa, som strávila príjemný podvečer so šéfkou miestneho Červeného kríža, mojou obľúbenou seniorkou pani doktorkou MUDr. Angelou Hoffmanovou a skvelou pani primátorkou mesta Bánovce nad Bebravou, PhDr. PaeDr Rudkou Novotnou, ktorú aktivity Vnučkovania tiež veľmi oslovujú 😉❤️🙂 Som rada, že priestory Archy dnes doslova praskali vo švíkoch a mnoho ľudí si odnieslo za dobrovoľný príspevok na podporu Archy krásne vianočné ozdoby. S pani doktorkou sme po ceste domov zavítali do nádherne zmodernizovaných priestorov miestnej knižnice. Teší ma, že mestečko Bánovce sa rozvíja ❤️👍 aj vďaka šľachetným srdciam týchto mocných žien.
Táto aktivita sa uskutočnila aj vďaka podpore nadácie Henkel Slovensko.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

V tomto období krátkych dní a dlhej tmy, všetci hľadáme drobné radosti. Spoločné jedlo s blízkym človekom, v príjemnom podniku, dokáže hotové zázraky. Okrem pošteklenia maškrtných jazýčkov aj utužiť vzťahy, otvoriť srdcia, zahriať telo a rozveseliť dušu. 😉😋🙂
Dáte si aj Vy takéto rande s babkou alebom dedkom ? 😇
Táto aktivita sa uskutočnila aj vďaka podpore nadácie Henkel Slovensko.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

25 rokov uplynulo, kým som sa opäť stretla s mojim prvým pánom učiteľom zo Základnej školy. Dnes je sympatický 77 ročný senior, ktorý rád maľuje a dokonca mi ponúkol darom niekoľko obrazov pre Domovy pre seniorov, ktoré navštevujem, aby si rovesníci okrášlili miesto, kde žijú …Z jeho obrazov žiari podmanivá energia a veľký cit.❤️❤️❤️
Pamätám si ho ako prísneho a zásadového pedagóga s veľkým rešpektom u žiakov, dobré a spravodlivé srdce mu zostalo. Ďakujem pán učiteľ za všetko, obrazy rada odovzdám a teším sa na naše stretnutia!.
Apropo – spoznáte pohľad a ulicu na poslednom zábere vo videjku ? 😉
Táto aktivita sa uskutočnila aj vďaka podpore nadácie Henkel Slovensko.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Prvýkrát v 85 rokoch babička Majka na výlete do moderného nákupného centra 😉 a že sme si to užili! Novú zásteru sme síce nekúpili, ale vychutnali sme si parfumérie, masáže a nakukli do všetkých obchodov👍 Veľký zážitok a super nálada nás odvtedy drží stále, už dlho som nevidela toľko radosti v Majkinej tvári …❤️
Táto aktivita sa uskutočnila aj vďaka podpore nadácie Henkel Slovensko.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Babičky netušiace kam ich „Vnučka“ berie a čo sa tam bude s nimi diať…😉 3-4 roční anjelici versus 75-85 ročné babky, ktorým sa leskli oči šťastím. Úžasný program, prejav a vedenie detí k úcte starším, veľké ĎAKUJEM Materskej škôlke Severka v Bánovciach n/B. Som dojatá. ❤️❤️❤️ Veď pozrite videjko
Táto aktivita sa uskutočnila aj vďaka podpore nadácie Henkel Slovensko.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Čo sa v zrelom veku naučíš … 😉❤️👍
Záujem o individuálne vzdelávanie je veľký, chvíľami je to až neuveriteľné, ako sa seniorky, aj tie po 80ke, rýchlo spriatelia s technikou, ktorá za ich mladých čias bola tak akurát v scifi literatúre.
Babičky moje, som na Vás hrdá! ❤️❤️❤️
Táto aktivita sa uskutočnila aj vďaka podpore Nadácie Henkel Slovensko.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Aj v domove pre seniorov v Bánovciach n/B, sa vždy tešia na oživenie všedných dní …
Táto aktivita sa uskutočnila aj vďaka podpore nadácie Henkel Slovensko.

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...

Prepájanie generácii je veľmi dôležité. S hudobne nadanou babičkou Elenkou sme navštívili zariadenie sociálnych služieb Archa, kde sú čisté duše, ktoré nemôžu lietať, ale o to viac úprimnejšie vyjadrujú svoje city a pocity. Archáci spolu s personálom, ďakujeme za nádherný deň!
Táto aktivita sa uskutočnila vďaka podpore nadácii Henkel Slovensko

Hodnotenie príspevku :

Zobraziť výsledky/Results

Loading ... Loading ...